PrzezDominik Chróściński / ProduktyUsługiZ życia firmy / / 0 komentarze/y

Strefa komputerowa z akcesoriami

Strefa komputerowa z akcesoriami

Każdy z nas posiada w domu komputer stacjonarny lub laptopa. Urządzenia bez których nie wyobrażamy sobie życia. Są źródłem rozrywki i informacji, służą do pisania, analizowania, nauki, a także do kontaktu z najbliższymi (zaraz obok smartfonów). Komfortowa praca przy komputerze wymaga wysokiej jakości peryferiów (myszki, klawiatury, kamerki internetowej, a nawet głośników). Z nowym rokiem postanowiliśmy zainteresować się również dostarczaniem Wam akcesoriów komputerowych. Od niedawna macie możliwość zakupu najważniejszych peryferiów, wykorzystywanych podczas codziennego kontaktu z komputerem. Strefa komputerowa zapewni Wam dostęp do produktów z najwyższej półki.

Strefa komputerowa - dyski twarde

Najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem przechowywania danych (o czym wspominaliśmy już w artykule) są zewnętrzne nośniki danych: dyski twarde, pendrive lub płyty CD/DVD. W naszej strefie znajdziecie wszystkie powyższe produkty charakteryzujące się najwyższą jakością w swojej cenie. Rozumiejąc potrzeby, wprowadziliśmy do oferty szeroki asortyment, który zaspokoi niejednego użytkownika komputerów. Znajdziecie u nas dyski twarde o mniejszych pojemnościach, a także 2 terabajtowe które wystarczą na przechowywanie ogromnej ilości danych. Jeżeli lubisz dzielić się swoimi zbiorami, lub często podróżujesz i chcesz mieć pod ręką najważniejsze pliki, oferujemy dyski wodo- i wstrząsoodporne którym transport nie szkodzi. Szybkość pracy komputera jest również zależna od zastosowanego dysku. Aktualnie popularnością cieszą się dyski SSD, które nie tylko wyciszają pracę komputera ale również ją przyspieszają (oferujemy dyski o pojemności 120, 240 i 512GB).

Dysk HDD WDDysk SSD SanDisk

Głośniki i słuchawki (przewodowe i bezprzewodowe)

Na pewno słuchacie muzyki - kiedy jesteście sami lub wspólnie z rodziną. Oglądacie filmy i rozluźniacie się podczas ulubionej gry. Aby zapewnić sobie najwyższy komfort i radość, koniecznym jest zapewnienie najlepszej jakości odtwarzanego dźwięku. Do oferty wprowadziliśmy głośniki i słuchawki które zachwycą nawet najbardziej wymagających audiofili. W naszym salonie możecie posłuchać przed zakupem, jaki dźwięk oferuje produkt. Nie musisz kupować “w ciemno” rozczarowując się w domowym zaciszu. Przyjdź i sprawdź.

Głośniki LogitechSłuchawki Creative

Klawiatury, myszki i pady - urządzenia wskazujące

Podczas wyboru laptopa lub komputera stacjonarnego na pewno zwracamy uwagę na jakość jego wykonania. Dla niektórych osób kluczowymi cechami są urządzenia wskazujące, takie jak myszka lub klawiatura. Do naszej oferty wprowadziliśmy klawiatury cechujące się tzw. miękkim kliknięciem. Od teraz korzystanie z komputera może być jeszcze przyjemniejsze, a stukające klawisze przestaną irytować Ciebie i domowników. Miękkie kliknięcie zapewni wygodę, przyjemność z pisania i ciszę.
Myszka to najważniejsze urządzenie w kontakcie z komputerem, dlatego uważamy że warto zadbać o jak najbardziej komfortowy układ i profil. Nie powinieneś męczyć się obsługując komputera, a sterowanie nim powinno być łagodne i przyjemne. Nasza oferta przewiduje produkty wyprofilowane, zarówno dla osób lewo- jaki i praworęcznych. Już pierwszy kontakt z zakupionym akcesorium, sprawi że nie będziesz chciał wymieniać go na inne.
Nie zabrakło również miejsca dla osób pasjonujących się rozrywką. W gry komputerowe grają już nie tylko najmłodsi, ale również Ci starsi. Zajadli gracze doskonale wiedzą, że do wygranej nie tylko potrzebne są umiejętności, ale również odpowiedni pad. Rozmieszczenie przycisków czy stickerów ma ogromne znaczenie przy szybkich rozgrywkach. Gamepady które oferujemy zapewnią Ci najlepsze wrażenia podczas relaksu lub spotkania ze znajomymi.

Klawiatura i mysz LogitechGamepad uRage

Strefa komputerowa - torby do laptopów, podkładki

Osoby które często podróżują, wiedzą, że torba jest przydatnym akcesorium. W ofercie posiadamy uniwersalne torby przeznaczone dla laptopów o rozmiarach do 15 i torby dla 17 calowców. Postawiliśmy na jakość i minimalizm. U nas zakupisz torby przyjemnie wyglądające i nie rzucające się w oczy, zachowując przy tym bardzo dobre wykonanie. Jeżeli często używasz laptopa na kolanach, albo lubisz pracować będąc w łóżku, proponujemy zakup podkładki - nie tylko ze względu Twojego zdrowia ale również dla zdrowia Twojego komputera.

Torba do laptopa NatecPodkładka Thermaltake

Zasilacze, kable, huby

Być może brakuje Ci wejść USB albo chcesz komfortowo korzystać z komputera stacjonarnego - nie nachylając się za każdym razem, kiedy chcesz podłączyć pendrive? z pomocą przyjdzie hub USB. Od teraz zmieni się sposób pracy przy komputerze i być może, nie zapomnisz zrobić kopii bezpieczeństwa na nośniku zewnętrznym w przypadku uszkodzenia sprzętu. Nasza oferta pozwoli Ci również na podłączenia laptopa do telewizora w celu zwiększenia jakości i komfortu oddania się rozgrywce w ulubionej grze czy choćby oglądania filmów. Kable HDMI, które oferujemy, pozwolą na przesył obrazu w najwyższej i bezstratnej jakości.

Zasilacz do laptopa NatecKabel HDMI LUX
Powyższe produkty kupisz u nas “od ręki”. Jeżeli nie będziemy posiadać akcesorium, które potrzebujesz - zapewniamy, że zrobimy wszystko by to dla Ciebie zdobyć.
W naszym salonie możesz również naprawić swój komputer. Utraciłeś dane? komputer się przegrzewa? a może uszkodzona matryca? Odwiedź nas przy ul. 28 czerwca 1956 r. 173 w Poznaniu (Wilda). Więcej informacji uzyskasz pod numerem tel. 61 833 65 58 lub 500 809 810.

PrzezDominik Chróściński / Usługi / / 0 komentarze/y

Odzyskiwanie danych Poznań

Zdjęcia, oraz filmy wykonujemy dla uchwycenia najważniejszych chwil życia lub takich do których w przyszłości będziemy chcieli powrócić. Piszemy prace licencjackie czy magisterskie, artykuły i inne dokumenty po utracie których, możemy żałować braku kopii zapasowej na zewnętrznym nośniku. Kiedy przydarzy Ci się podobna sytuacja, nie musisz wpadać w panikę. Odzyskiwanie utraconych danych w wielu przypadkach jest możliwe.
Jak to zrobić? Czy jesteśmy w stanie odzyskać dane w domowych warunkach? Ile kosztuje usługa odzyskiwania danych? Jak zabezpieczyć się przed utratą danych?

Odzyskiwanie danych w domu?

W wielu sytuacjach możesz podjąć próbę odzyskania danych w warunkach domowych. Istnieje dużo programów umożliwiających odzyskanie utraconych plików.. Część z nich jest darmowa, za inne musimy zapłacić niemałe pieniądze. Jedną z ciekawszych aplikacji, którą możesz wypróbować jest EaseUS Data Recovery. Aplikacja jest bezpłatnym, prostym w użyciu narzędziem i komunikuje się z nami w języku polskim. Po instalacji jesteśmy prowadzeni przez kreator, który umożliwi nam odzyskiwanie danych utraconych na skutek działania wirusów, awarii sprzętu lub oprogramowania, a także poprzez ich przypadkowe usunięcie.

Odzyskiwanie danych

Jakie dane odzyskamy i ile kosztuje usługa?

Specjalizujemy się w odzyskiwaniu danych utraconych w skutek formatowania, przypadkowego usunięcia czy braku odczytu nośnika przez urządzenie mobilne. Oferujemy usługę odzyskiwania danych ze smartfonów z uszkodzonym ekranem (kontakty, wiadomości, zdjęcia, filmy). W przypadku jakiejkolwiek awarii nośnika NIE zalecamy dalszego używania do zapisu kolejnych plików. Prosimy o wyjęcie lub odpięcie nośnika (karty pamięci, pendrive, dysku twardego) od urządzenia bazowego, oraz dostarczenie do osób specjalizujących się w tej dziedzinie. W sposób znaczący, zwiększa to prawdopodobieństwo poprawnego odzyskania plików.
Koszt usługi, w przypadku udanego odzyskania wymaganych plików to 150zł. W sytuacji braku takiej możliwości, nie poniesiesz żadnych kosztów.

Odzyskiwanie utraconych danych

Jak zabezpieczyć się przed utratą danych?

Najważniejsze i najbezpieczniejsze jest systematyczne wykonywanie kopii bezpieczeństwa najważniejszych plików. Trzymanie na zewnętrznym nośniku danych (dysku twardym, pendrive lub płycie CD/DVD). Dzięki takiemu podejściu, zachowasz większy spokój i zabezpieczysz się przed utratą ważnych dla Ciebie plików.

Jeśli masz problem z odzyskaniem danych, odwiedź nasz serwis na ul. 28 czerwca 1956 r. 173 w Poznaniu (Wilda). Więcej informacji uzyskasz pod numerem tel. 61 833 65 58 lub 500 809 810.

PrzezDominik Chróściński / Usługi / / 0 komentarze/y

Naprawa ekranu w laptopie

Wydaje się, że nie często można uszkodzić matrycę laptopa. Jednak w ostatnim czasie otrzymaliśmy kilka zgłoszeń, oraz zapytań o wycenę. W skutek przygniecenia, upadku czy użycia zbyt dużej siły nacisku na obudowę laptopa, matryca może uszkodzić się na różne sposoby. Skąd mamy wiedzieć kiedy należy naprawić ekran laptopa? Jakie są objawy uszkodzenia? Ile kosztuje naprawa ekranu w laptopie

Jak zdiagnozować usterkę?

Najczęstszą usterką jest fizyczne uszkodzenie ekranu. Na wyświetlaczu nie widać w ogóle obrazu, jednak po włączeniu komputera i odczekaniu chwili, usłyszymy dźwięk włączającego się systemu. W takim wypadku warto przyjrzeć się matrycy w poszukiwaniu pęknięć (najlepiej pod światło). Widoczne pęknięcia dadzą pewność w poprawnej diagnozie.

Naprawa ekranu w laptopie

Innym przykładem jest częściowe uszkodzenie ekranu. Objawia się to brakiem obrazu w jakieś części ekranu. W wielu przypadkach jest to czarna plama lub brak obrazu na połowie ekranu z kolorowymi pasami. Przykład usterki zobaczycie poniżej.

Naprawa ekranu w laptopie

Kolejny, rzadszy przypadek to zmiana kolorów ekranu. Wyświetlacz nie przedstawia ich poprawnie, a przechodzi w kolory sepii lub innej barwy. Specjaliści LucasGSM z doświadczenia wiedzą, iż część serwisów komputerowych, nie zawsze poprawnie diagnozuje problem - myląc go z uszkodzeniem układu graficznego komputera.

Naprawa ekranu w laptopie

Ile kosztuje naprawa ekranu w laptopie?

Wszystko zależy od modelu laptopa, wrażliwości danych oraz tego jak bardzo dane są dla nas istotne. W grę również wchodzą przyzwyczajenia. W większości modeli laptopów dostępnych na rynku, wymiana matrycy LCD to koszt 250-400 zł (uwzględniając część, oraz czas naprawy). W niektórych przypadkach naprawa może okazać się nieopłacalna lub klient sam uzna za nieopłacalną.

W przypadku urządzeń Apple MacBook, cena będzie wyższa ze względu na technologię w jakiej zostały wyprodukowane matryce. Poniżej zamieszczamy przykładowe ceny dla wybranych modeli laptopów.

ModelCena
Apple MacBook Pro Retina 13 A14251300 zł
Apple MacBook Pro Retina 15 A13982150 zł
Acer Aspire V3-574G300 zł
Dell Latitude E6430s380 zł
HP ProBook 440 G4400 zł
Lenovo IdeaPad 100-15IBY300 zł
Lenovo ThinkPad T520330 zł

Przynosząc laptopa do naszego serwisu na naprawę ekranu (wymiana matrycy LCD), otrzymujesz gwarancję szybkiej naprawy. Sprzęt zostanie naprawiony w ciągu jednego dnia roboczego. LucasGSM nie pobiera opłat za diagnozę usterki. W przypadku odmowy naprawy - nie ponosisz żadnych kosztów.

W ofercie mamy również usługę odzysku danych lub transfer danych do nowego laptopa z urządzenia w którym uszkodzeniu uległ ekran. Koszt takiej usługi nie przekracza kwoty 150zł.

Jeśli masz problem z ekranem w laptopie, odwiedź nasz serwis na ul. 28 czerwca 1956 r. 173 w Poznaniu (Wilda). Więcej informacji uzyskasz pod numerem tel. 61 833 65 58 lub 500 809 810.

PrzezDominik Chróściński / ProduktyUsługiZ życia firmy / / 0 komentarze/y

Na początku kwietnia ruszyliśmy z nowym działem w salonie LucasGSM. Dziś chcemy przedstawić Wam strefę w której odnajdzie się każda kobieta. Miejsce przeznaczone tylko i wyłącznie dla naszych Pań lub Panów którzy chcą wywołać uśmiech na twarzy swojej damy. Strefa kobiet wyróżnia się szerokim wyborem akcesoriów o zróżnicowanym stylu, przeznaczonych dla większości smartfonów dostępnych na rynku. Oferowane produkty są najwyższej jakości, zachowując estetyczny minimalizm i oryginalność. Akcesoria na pewno trafią w gusta niejednej kobiety, a wywołają zachwyt i zaciekawienie innej.

Strefa kobiet to oryginalność i elegancja

Wybór etui - Strefa kobiet

  • etui ochronne to produkty, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród kobiet ceniących design oraz dobrą jakość. Oryginalny wygląd Twojego smartfonu może być kluczem do uśmiechu towarzyszącego podczas codziennej pracy z urządzeniem. W ofercie posiadamy etui gumowe i silikonowe chroniące boki oraz plecki Twojego smartfonu stylizowane diamentami Swarovskiego.

Etui PURO - Strefa kobiet Etui Swarovski - Strefa kobiet

  • nie we wszystkich miejscach mamy możliwość ładowania telefonu. Brak energii w telefonie daje się we znaki w najważniejszych chwilach. Dla naszych kobiet, mamy jednak ciekawe i jednocześnie estetyczne rozwiązanie. Powerbanki, które oferujemy mają różne barwy zachowując elegancję. Do damskiej torebki idealnym wyborem będzie “pomadka” o pojemności jednego, pełnego ładowania smartfonu.

Powerbank Powerbank pomadka - Strefa kobiet

  • w większości przypadków to właśnie panie robią zdjęcia. Aby wykonać dobre zdjęcie selfie, nie wystarcza jedynie długość ręki. W naszym salonie mamy szeroki wybór kijków selfie o różnych kolorach i funkcjonalności. Począwszy od zgrabnie wyglądającego, mieszczącego się w torebce, kończąc na kijkach łączących ze smartfonem w technologii bluetooth. Wygodne, ergonomiczne, funkcjonalne i przede wszystkim stylowe kijki, które zachwycą niejedną damę.

Kijek do selfie - Strefa kobiet Kijek do selfie

  • nie tylko poza domem istotna jest elegancja i design. We własnym zaciszu domowym, również chcemy się dobrze poczuć i cieszyć z oryginalności. Kabel w kolorze czarnym lub białym może nie spełniać oczekiwań najbardziej wymagających. W naszej strefie kobiet znajdziecie drogie panie, kable microUSB, Lightning oraz typu-C o różnych kolorach, długości oraz desginie. Możecie dopasować kabel do wyglądu pokoju, zachowując tym samym oryginalność.

Kabel Lightning - Strefa kobiet Kabel microUSB - Strefa kobiet
Powyższe oraz wiele innych produktów znajduje się na półkach w salonie LucasGSM. Zachęcamy do odwiedzin, przymiarki akcesoriów i zapoznania się z naszą ofertą.
Pamiętajcie - jeżeli czegoś nie posiadamy, jesteśmy w stanie to sprowadzić w atrakcyjnej cenie. Wystarczy, że wyrazicie chęć zakupu wybranego akcesorium 🙂
Nasz super sprzedawca - Łukasz - z chęcią pomoże w doborze odpowiedniego produktu, oraz doradzi, który będzie najodpowiedniejszy do Twoich oczekiwań.
Zachęcamy również do meldowania na naszym facebook. Każdy meldunek to rabat na usługę lub akcesorium.

Radość po zakupie - Strefa kobiet

PrzezDominik Chróściński / UsługiZ życia firmy / 0 komentarze/y

Żyjemy w czasach, w których każda chwila ma znaczenie, a wygoda jest bardzo pożądana. Część klientów może mieć problem ze znalezieniem serwisu lub dostarczaniem uszkodzonego i odbieraniem naprawionego sprzętu. Inni nie mają w pobliżu firmy zajmującej się profesjonalną naprawą urządzeń mobilnych. Zamiast spędzać czas na poszukiwaniu serwisu zajmującego się naprawą, zapraszamy do skorzystania z naszej usługi. Wychodząc Wam naprzeciw, firma LucasGSM wprowadza usługę naprawy smartfonów i laptopów opartą o "door to door" - bez wychodzenia z domu. Od dziś naprawę możesz przeprowadzić w sposób wygodny, profesjonalny a przede wszystkim w uczciwej cenie!

Dlaczego warto skorzystać z usługi "door to door"?

Korzyści płynące z naprawy w ramach usługi "door to door" początek mają w wygodzie oddania i odebrania urządzenia oszczędzając przede wszystkim Twój czas i pieniądze, kończąc na zadowoleniu z obsługi i jakości wykonanej naprawy.

Read More

PrzezDominik Chróściński / ProduktyUsługi / / 0 komentarze/y

Laptop to urządzenie mobilne, często przenoszone. Jednym razem używane w salonie, innym w sypialni, a kolejnym nawet w kuchni. Narażone na kurz i pyłki staje się pochłaniaczem tych zanieczyszczeń. Niestety z czasem zauważamy, że urządzenie zaczyna pracować wolniej, nadmiernie się grzeje lub wyłącza w losowych sytuacjach. Wentylatory pracują na pełnych obrotach, przeszkadzając w pracy lub oglądaniu ulubionego serialu czy filmu. Sytuacje stają się irytujące i często stresujące.
Powodem nadmiernego grzania sprzętu, może być nie tylko kurz, ale też wyschnięta pasta termoprzewodzaca. Osoby mające w domach zwierzęta, muszą być świadome że do wnętrza komputera dostaje się sierść, która blokuje dopływ powietrza. Problem jednak zaczyna być duży, kiedy laptop narażony jest na dym tytoniowy. Substancje smoliste zawarte w dymie osadzają się na kratkach wentylacji i elektronice uniemożliwiając poprawne odprowadzanie ciepła.
W tym artykule przybliżymy Wam w dużym skrócie pracę jaką wykonujemy podczas konserwacji Waszych urządzeń. Więcej „Co robić gdy laptop się przegrzewa i wyłącza?”

PrzezDominik Chróściński / KonfiguracjaProduktyUsługi / / 0 komentarze/y

Nasza prywatność i bezpieczeństwo ma w życiu coraz większe znaczenie. Klienci częściej mają problem z wirusami, wyskakującymi stronami w przeglądarce, informujących o zainfekowanym urządzeniu lub wygranej. Nieświadomi zagrożenia klikają w nieodpowiednie linki instalując na swoim urządzeniu złośliwe oprogramowanie. Jedne spowalniają urządzenia, wykorzystując zasoby sprzętu, inne śledzą ruchy użytkownika smartfonu, zapisując ważniejsze informacje (np loginy i hasła do portali internetowych w tym również serwisów bankowych). LucasGSM poczuwa się do zwiększenia świadomości, oraz czujności naszych klientów, dlatego przybliżymy znane problemy oraz dostarczymy informacji jak sobie z nimi poradzić.

Aplikacje, które opisujemy są do nabycia w salonie LucasGSM lub dostępne bezpłatnie w sklepie Google Play. Jako profesjonalna firma dbająca o klienta, oferujemy usługę i pomoc w instalacji oraz konfiguracji programów. Takie podejście daje Ci pewność, że otrzymujesz telefon przygotowany do bezpiecznego przeglądania internetu.

Jakie aplikacje do zabezpieczenia przed wirusami?

Na podstawie przeprowadzonych testów, LucasGSM uważa, że jedna z najlepszych aplikacji dobrze zabezpieczającej smartfon jest Eset Mobile Security. Po instalacji oprogramowania otrzymujemy wersję Premium z której możemy korzystać przez okres miesiąca. Po upływie tego czasu musimy wykupić roczną licencję, która kosztuje 28,49 zł lub używać aplikacji w wersji bezpłatnej z wyłączonymi, wybranymi modułami. Więcej „Jak zabezpieczyć telefon przed wirusami?”

PrzezDominik Chróściński / UsługiZ życia firmy / / 0 komentarze/y

Intensywnie używasz swojego iPhone i obudowa ma widoczne ślady użytkowania? Masz pękniętą szybkę wyświetlacza lub widoczne, głębokie rysy? a może telefon ma widoczne, nieestetyczne wgnioty po upadku, zbitą szybkę wyświetlacza i rozładowuje się po kilku godzinach?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o kolejne usługi, które znacząco zwiększą wartość Twojego sprzętu.

Czego dotyczy usługa odnowienia iPhone?

Więcej „Odnawianie smartfonów Apple – tchnij nowe życie w swojego iPhone’a!”

PrzezDominik Chróściński / ProduktyZ życia firmy / / 0 komentarze/y

Outdoor z LucasGSM

Wiosna za pasem. Częściej mamy ciepłe dni i wychodzimy z domów spędzając czas na świeżym powietrzu. Zazwyczaj zabieramy smartfony, a wraz ze smartfonem ulubioną muzykę, książki ebook, filmy oraz… dobre samopoczucie. W zależności od tego jak wykorzystamy tę chwilę, może okazać się że czegoś nam brakuje.

W najmniej oczekiwanym momencie rozładuje się bateria, będziemy mieli chęć posłuchać głośnej muzyki czy choćby znajdziemy się w miejscu w którym ciężko oprzeć się wykonaniu selfie.

Jesteśmy wyczuleni na potrzeby klientów, posiadamy asortyment który zaspokoi najbardziej wymagających. U nas zakupisz produkty, dzięki którym nie zostaniesz zaskoczony przez sytuację w jakiej się znajdziesz.

Ofertę przez cały czas aktualizujemy wsłuchując się w Wasze potrzeby.

W tej chwili, na naszych półkach znajdziesz takie produkty jak:

  • przenośne głośniki bluetooth, które doskonale sprawdzą się podczas letniego grillowania lub pikniku. Urządzenia łączą się po bluetooth ze wszystkimi smartfonami. Wbudowany akumulator pozwala na co najmniej 4 godziny ciągłego słuchania ulubionej muzyki. Dźwięk z głośnika jest pełny, dźwięczny, z nie przesadzonym basem. Nie musisz martwić, że zakup znacznie obciąży portfel. W ofercie posiadamy głośniki dopasowane na każdą kieszeń.

Głośnik bluetoothGłośnik bluetooth
Więcej „Outdoor z LucasGSM”

PrzezDominik Chróściński / Konfiguracja / / 0 komentarze/y

Niedawno zamieściliśmy poradnik, jak poprawnie skonfigurować nowy telefon z systemem Android. W tym artykule opiszemy podstawowe czynności jakie wykonujemy podczas pierwszej konfiguracji zakupionego iPhone’a.

Po rozpakowaniu i uruchomieniu urządzenia widzimy ekran powitalny systemu. Aby przejść dalej przyciskamy klawisz “Początek”.

Warto zaznaczyć, że iPhone już na poziomie konfiguracji urządzenia ma możliwość włączenia funkcji VoiceOver (syntezator mowy), która pomaga w używaniu smartfona osobom niewidomym i słabowidzącym. Możemy zrobić to przyciskając trzykrotnie klawisz “Początek”.

Powitanie Wybierz kraj lub region
W kolejnym kroku wybieramy język ojczysty albo taki w którym chcemy obsługiwać urządzenie, jednocześnie przechodząc do wyboru kraju lub regionu w jakim się znajdujemy (pomaga to między innymi przy automatycznym ustawieniu czasu, oraz daty). Więcej „Pierwsza konfiguracja telefonu z systemem iOS”