PrzezDominik Chróściński / ProduktyUsługi / / 0 komentarze/y

Co robić gdy laptop się przegrzewa i wyłącza?

Laptop to urządzenie mobilne, często przenoszone. Jednym razem używane w salonie, innym w sypialni, a kolejnym nawet w kuchni. Narażone na kurz i pyłki staje się pochłaniaczem tych zanieczyszczeń. Niestety z czasem zauważamy, że urządzenie zaczyna pracować wolniej, nadmiernie się grzeje lub wyłącza w losowych sytuacjach. Wentylatory pracują na pełnych obrotach, przeszkadzając w pracy lub oglądaniu ulubionego serialu czy filmu. Sytuacje stają się irytujące i często stresujące.
Powodem nadmiernego grzania sprzętu, może być nie tylko kurz, ale też wyschnięta pasta termoprzewodzaca. Osoby mające w domach zwierzęta, muszą być świadome że do wnętrza komputera dostaje się sierść, która blokuje dopływ powietrza. Problem jednak zaczyna być duży, kiedy laptop narażony jest na dym tytoniowy. Substancje smoliste zawarte w dymie osadzają się na kratkach wentylacji i elektronice uniemożliwiając poprawne odprowadzanie ciepła.
W tym artykule przybliżymy Wam w dużym skrócie pracę jaką wykonujemy podczas konserwacji Waszych urządzeń.

Czyszczenie układu chłodzenia

Procesory pod dużym obciążeniem są w stanie osiągać temperatury powyżej 80°c. Układ chłodzenia jest jednym z ważniejszych elementów komputera – odpowiada za wyprowadzenie ciepła na zewnątrz urządzenia. Na początku wpisu wspominaliśmy o kurzu, sierści czy dymie tytoniowym. Wszystkie te czynniki sprawiają, iż układ chłodzenia nie jest tak wydajny jak przewidział producent. Osadzający kurz na łopatkach wentylatora i kratkach wentylacji skutecznie zapobiega poprawnej cyrkulacji powietrza, brakiem odpowiedniego chłodzenia, a co za tym idzie brakiem optymalnych temperatur wewnątrz laptopa. Prostym sposobem szybkiego czyszczenia układu chłodzenia jest przedmuchanie np. sprężonym powietrzem wszystkich otworów znajdujących się w obudowie laptopa. Niestety to rozwiązanie nie działa długoterminowo, a problem zazwyczaj szybko wraca. LucasGSM stosuje specjalne środki czyszczące na wentylatory i miedziane kratki układu chłodzenia, które działają antystatycznie zapobiegając szybkiemu nawarstwianiu się kurzu. Dbamy o poprawną pracę urządzeń zapewniając dokładne czyszczenie lub wymianę niepoprawnie działającego układu.

Układ chłodzenia - laptop Układ chłodzenia - laptop

Laptop i wymiana pasty termoprzewodzącej

Pasta termoprzewodząca znajdująca się na procesorze czy karcie graficznej jest przewodnikiem, który odprowadza ciepło z rozgrzanych układów. Fabryczne pasty nie są wystarczające w długiej perspektywie czasu. Okazuje się, że już po roku klienci zgłaszają problem głośnej pracy komputera i wysokiej temperatury obudowy. W przypadku starszych sprzętów wymiana przewodnika jest koniecznym zabiegiem. Procesor czyścimy ze starej i nakładamy nową pastę o wysokim przewodnictwie ciepła. Stosowane przez nas pasty gwarantują wysoką wydajność oraz nie tracą swoich właściwości z czasem. Konserwując komputer w naszym serwisie, otrzymujesz gwarancję jakości, oraz pewność że sprzęt będzie traktowany z należytą ostrożnością.

Wymiana pasty termoprzewodzącej - laptop Wymiana pasty termoprzewodzącej - laptop

Czyszczenie wnętrza laptopa z kurzu/włosia/smoły

Czyste wnętrze obudowy jest tak samo istotne jak wymiana pasty lub czyszczenie układu chłodzenia. Kurz i włosie osadzone we wnętrzu obudowy, znacząco ogranicza dopływ powietrza. Maź jaka powstaje wskutek ewentualnego dymu tytoniowego oblepia obudowę, nagrzewając się i utrzymując wysokie temperatury. W naszym serwisie komputerów rozkładamy Twój sprzęt, wyciągając wszystkie komponenty, dokładnie czyszcząc środkiem antystatycznym elementy plastikowe i układy elektryczne.

Rozłożony laptop
Powyższe zabiegi gwarantują Ci cichą, a co ważniejsze bezstresową pracę przy komputerze zapewniając komfort i spokój na długie miesiące. Usługa konserwacji komputera to jedna z wielu usług jakie oferujemy. Po więcej informacji, zapraszamy do działu Serwis komputerów. Nasz zespół zapewnia profesjonalną obsługę, gwarantując najwyższą jakość i krótki czas wykonania usługi. Twój sprzęt jest dla nas tak samo ważny, jak sprzęt którego sami używamy.
Zapraszamy na Wildę.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *