PrzezDominik Chróściński / KonfiguracjaProduktyUsługi / / 0 komentarze/y

Jak zabezpieczyć telefon przed wirusami?

Nasza prywatność i bezpieczeństwo ma w życiu coraz większe znaczenie. Klienci częściej mają problem z wirusami, wyskakującymi stronami w przeglądarce, informujących o zainfekowanym urządzeniu lub wygranej. Nieświadomi zagrożenia klikają w nieodpowiednie linki instalując na swoim urządzeniu złośliwe oprogramowanie. Jedne spowalniają urządzenia, wykorzystując zasoby sprzętu, inne śledzą ruchy użytkownika smartfonu, zapisując ważniejsze informacje (np loginy i hasła do portali internetowych w tym również serwisów bankowych). LucasGSM poczuwa się do zwiększenia świadomości, oraz czujności naszych klientów, dlatego przybliżymy znane problemy oraz dostarczymy informacji jak sobie z nimi poradzić.

Aplikacje, które opisujemy są do nabycia w salonie LucasGSM lub dostępne bezpłatnie w sklepie Google Play. Jako profesjonalna firma dbająca o klienta, oferujemy usługę i pomoc w instalacji oraz konfiguracji programów. Takie podejście daje Ci pewność, że otrzymujesz telefon przygotowany do bezpiecznego przeglądania internetu.

Jakie aplikacje do zabezpieczenia przed wirusami?

Na podstawie przeprowadzonych testów, LucasGSM uważa, że jedna z najlepszych aplikacji dobrze zabezpieczającej smartfon jest Eset Mobile Security. Po instalacji oprogramowania otrzymujemy wersję Premium z której możemy korzystać przez okres miesiąca. Po upływie tego czasu musimy wykupić roczną licencję, która kosztuje 28,49 zł lub używać aplikacji w wersji bezpłatnej z wyłączonymi, wybranymi modułami.

Dlaczego ESET? Musisz wiedzieć, że firma od 1992 roku skupia się na bezpieczeństwie związanym z przeglądaniem internetu. Wyróżnia ją przede wszystkim szybkość działania i skuteczność ochrony. Dzięki aplikacji nie uświadczymy “spowolnień” i nadmiernego drenowania baterii smartfonu. Aplikacja jest w pełni spolszczona, zapewnia ochronę antywirusową, firewall, SMS/MMS antyspam, ochronę Anti-Theft, która pomaga zminimalizować skutki zgubienia lub kradzieży Twojego telefonu oraz możliwość audytu urządzenia. Pełen pakiet bezpieczeństwa za niewielkie pieniądze.

Eset w czasie rzeczywistymi chroni przed wirusami  Eset Mobile Security
Innym wartym uwagi, niestety również płatnym programem chroniącym bezpieczeństwo jest BitDefender Mobile Security. Roczna licencja aplikacji to koszt 39,95 zł. Oferuje zbliżoną funkcjonalność do wymienionego wcześniej ESETa. BitDefender to lekkie i szybkie narzędzie, nie obciążające telefonu i baterii. Dodatkiem wyróżniającym na tle konkurencji jest możliwość łączenia z internetem przy pomocy wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Aplikacja nie wymaga dużej konfiguracji i jest gotowa do pracy tuż po zainstalowaniu.

BitDefender  BitDefender
Darmową, jednak wartą uwzględnienia aplikacją chroniącą bezpieczeństwo jest AVAST Mobile Antivirus & Security, który również zapewnia skuteczną ochronę przed wirusami, jednak nie tak profesjonalną jak powyższe aplikacje. Wśród darmowych, cechuje się czytelnością oraz atrakcyjnym wyglądem. Niestety aplikacja – jak większość darmowych – wyświetla reklamy. Oferuje podstawowe funkcje ochrony, jednak atrakcyjnym dodatkiem jest możliwość optymalizacji RAM, oraz czyszczenie pamięci ze zbędnych, zalegających plików.

Avast chroni przed wirusami Avast Mobile Security

Twoja prywatność naszym priorytetem

Jeżeli bardzo cenisz swoją prywatność musisz koniecznie korzystać z aplikacji, która nie łączy się internetem poprzez zewnętrzne serwery zmieniające nasze wirtualne położenie (opisywany BitDefender), a korzysta z tzw. “sieci cebulowej”. W przypadku takiego połączenia, niezwykle trudno namierzyć użytkownika przeglądającego internet. Darmową aplikacją oferującą taką możliwość jest Orbot. Korzystanie z aplikacji (ze względu na zachowanie wysokiej anonimowości i prywatności) szczególnie polecamy osobom, które zainteresowane są raczkującą dopiero, technologią blockchain. Użytkownikom, którzy posiadają bitcoiny i inne kryptowaluty, oraz tym, którzy faktycznie chcą pozostać anonimowi w sieci.

Orbot Orbot
Na koniec, aż przykro nie wspomnieć o ukrytej opcji natywnej ochrony i skanowania systemu Android (domyślnie nieaktywnej), którą znajdziemy w menu ustawień konta google.

Musimy wejść w Ustawienia smartfonu, a następnie wybrać z listy Google -> Bezpieczeństwo -> Google Play Protect i zaznaczyć Skanuj urządzenie pod kątem zagrożeń, oraz Popraw wykrywanie szkodliwych aplikacji.

Google Protect Google Protect zabezpiecza przed wirusami
Aplikacje, które opisujemy są do nabycia w salonie LucasGSM. Nasi pracownicy doradzą, zainstalują i pomogą w konfiguracji programów. Przychodząc z telefonem, otrzymujesz gwarancję profesjonalizmu, wysokiej jakości usługi oraz pewność, że smartfon jest poprawnie skonfigurowany do bezpiecznego przeglądania internetu.

W ofercie posiadamy również karty doładowujące konto Google Play, które przeznaczyć można na zakupy aplikacji, gier, książek, filmów czy muzyki dostępnych w sklepie Play bezpośrednio z Twojego smartfonu.

Zapraszamy na Wildę.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *