Przezadmin / Usługi / / 0 komentarze/y

Ściąganie blokad zabezpieczających

Od dłuższego czasu docierają do nas informacje o zablokowanych urządzeniach po wykonaniu ustawień fabrycznych smartfonu lub tabletu. Coraz więcej klientów zgłasza problem nałożonej blokady przez system google. Jak wygląda opisywana blokada? Podczas przeprowadzania ustawień fabrycznych sprzętu Twój smartfon na ukrytej partycji (niedostępnej dla użytkownika) nadpisuje sektory informacjami w jaki sposób zostały przeprowadzone ustawienia fabryczne, po czym podczas konfiguracji sprzętu nie zezwala na przejście jednego z kroków wyświetlając poniższy komunikat:

           

Zabezpieczenie to chroni Twój sprzęt przed nieautoryzowanym użytkowaniem w przypadku np kradzieży. Z doświadczenia wiemy, że większość klientów konfigurując po raz pierwszy swój telefon nie zastanawia się nad sensem użytkowania i działania konta gmail, zakładając, że będzie im służyć jedynie do ściągania i instalowania aplikacji ze sklepu Play. Nie są również świadomi w/w blokady.
Z powodu coraz częściej pojawiającego się problemu, postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się problemowi i uskutecznić rozwiązanie problemu.
Zdejmujemy zabezpieczenia FRP (Factory Reset Protection) we wszystkich modelach opartych o system Android 5.1 wzwyż. Istnieją również inne zabezpieczenia chroniące sprzęt przed nieautoryzowanym użytkowaniem. Swoje autorskie rozwiązania stosują m. in. takie marki jak Samsung (Samsung Reactivation Lock), czy Xiaomi (Mi Account Activation Lock). Jeżeli podobna blokada wystąpi w Twoim smartfonie – pomożemy rozwiązać problem.

Zapraszamy na Wildę do LucasGSM, ul. 28 czerwca 1956r. 173.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *