Zalanie to jedna z częstszych przyczyn uszkodzeń sprzętu. Nie ma tu znaczenia, czy telefon był zanurzony, czy oblany, ani jaki płyn doprowadził do awarii (woda, napoje). Nasi pracownicy poradzą sobie z każdym uszkodzeniem.
 

Co zrobić?

Jeśli przydarzyło Ci się zalanie urządzenia, najpierw należy usunąć baterię (o ile to możliwe), a także wyciągnąć kartę pamięci i kartę SIM.
 
Odradzamy suszenie domowymi metodami, np. na kaloryferze, suszarką lub ryżem. Niewskazane są także próby rozmontowania telefonu w celu wysuszenia - łatwo uszkodzić wrażliwe części. Niektórzy producenci dodatkowo zabezpieczają swoje produkty, co sprawia, że tylko wykwalifikowany serwisant może je rozmontować i naprawić. Próby reanimacji takiego sprzętu w domu mogą tylko pogorszyć sytuację. Pod żadnym pozorem nie należy też próbować włączania zalanego telefonu.
 

Zgłoś się do nas!

Z doświadczenia Lucas GSM wynika, że nasi pracownicy są w stanie uratować 90% telefonów, które z tej przyczyny trafiają do naszego serwisu. Jeśli zdarzyło Ci się uszkodzenie tabletu, komputera lub innego urządzenia na skutek kontaktu z cieczami, prosimy o kontakt - ustalimy, co możemy zrobić w tym przypadku.

naprawa telefonu po zalaniu

naprawa telefonu po zalaniu

naprawa telefonu po zalaniu