PrzezDominik Chróściński / Usługi / / 0 komentarze/y

Naprawa ekranu w laptopie

Wydaje się, że nie często można uszkodzić matrycę laptopa. Jednak w ostatnim czasie otrzymaliśmy kilka zgłoszeń, oraz zapytań o wycenę. W skutek przygniecenia, upadku czy użycia zbyt dużej siły nacisku na obudowę laptopa, matryca może uszkodzić się na różne sposoby. Skąd mamy wiedzieć kiedy należy naprawić ekran laptopa? Jakie są objawy uszkodzenia? Ile kosztuje naprawa ekranu w laptopie

Jak zdiagnozować usterkę?

Najczęstszą usterką jest fizyczne uszkodzenie ekranu. Na wyświetlaczu nie widać w ogóle obrazu, jednak po włączeniu komputera i odczekaniu chwili, usłyszymy dźwięk włączającego się systemu. W takim wypadku warto przyjrzeć się matrycy w poszukiwaniu pęknięć (najlepiej pod światło). Widoczne pęknięcia dadzą pewność w poprawnej diagnozie.

Naprawa ekranu w laptopie

Innym przykładem jest częściowe uszkodzenie ekranu. Objawia się to brakiem obrazu w jakieś części ekranu. W wielu przypadkach jest to czarna plama lub brak obrazu na połowie ekranu z kolorowymi pasami. Przykład usterki zobaczycie poniżej.

Naprawa ekranu w laptopie

Kolejny, rzadszy przypadek to zmiana kolorów ekranu. Wyświetlacz nie przedstawia ich poprawnie, a przechodzi w kolory sepii lub innej barwy. Specjaliści LucasGSM z doświadczenia wiedzą, iż część serwisów komputerowych, nie zawsze poprawnie diagnozuje problem - myląc go z uszkodzeniem układu graficznego komputera.

Naprawa ekranu w laptopie

Ile kosztuje naprawa ekranu w laptopie?

Wszystko zależy od modelu laptopa, wrażliwości danych oraz tego jak bardzo dane są dla nas istotne. W grę również wchodzą przyzwyczajenia. W większości modeli laptopów dostępnych na rynku, wymiana matrycy LCD to koszt 250-400 zł (uwzględniając część, oraz czas naprawy). W niektórych przypadkach naprawa może okazać się nieopłacalna lub klient sam uzna za nieopłacalną.

W przypadku urządzeń Apple MacBook, cena będzie wyższa ze względu na technologię w jakiej zostały wyprodukowane matryce. Poniżej zamieszczamy przykładowe ceny dla wybranych modeli laptopów.

ModelCena
Apple MacBook Pro Retina 13 A14251300 zł
Apple MacBook Pro Retina 15 A13982150 zł
Acer Aspire V3-574G300 zł
Dell Latitude E6430s380 zł
HP ProBook 440 G4400 zł
Lenovo IdeaPad 100-15IBY300 zł
Lenovo ThinkPad T520330 zł

Przynosząc laptopa do naszego serwisu na naprawę ekranu (wymiana matrycy LCD), otrzymujesz gwarancję szybkiej naprawy. Sprzęt zostanie naprawiony w ciągu jednego dnia roboczego. LucasGSM nie pobiera opłat za diagnozę usterki. W przypadku odmowy naprawy - nie ponosisz żadnych kosztów.

W ofercie mamy również usługę odzysku danych lub transfer danych do nowego laptopa z urządzenia w którym uszkodzeniu uległ ekran. Koszt takiej usługi nie przekracza kwoty 150zł.

Jeśli masz problem z ekranem w laptopie, odwiedź nasz serwis na ul. 28 czerwca 1956 r. 173 w Poznaniu (Wilda). Więcej informacji uzyskasz pod numerem tel. 61 833 65 58 lub 500 809 810.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *